Kategorie      
Novinky
POZOR AKCE!!!

Ke každé nádrži na dešťovou vodu, jímce a  vodoměrné šachtě získáte ZDARMA pochozí poklop v hodnotě 1 210,- Kč!!

více
NOVINKA!! NÁDRŽ s ČERPADLEM uvnitř nádrže !

Výhodná sestava 3v1 je složená z nádrže na dešťovou vodu, čerpadla včetně příslušenství a filtrace před nádrž. Pouze si napojíte zahradní hadici na coulový závit a můžete vodu z nádrže začít čerpat. Čerpadlo umístěné...

více
Potřebujete pomoc s usazením nádrže?

POTŘEBUJETE USADIT NÁDRŽ, SEPTIK nebo JÍMKU? KONTAKTUJTE NÁS!! Více info na tel.č.: 605 361 276   Pokud se jedná o nádrž na dešťovou vodu, můžeme Vám zajistit zprostředkování odborného posudku pro dotace DEŠŤOVKA. Stát přispívá nejen na...

více
Potřebujete RYCHLÝ TERMÍN DODÁNÍ?

Pokud je to v našich možnostech - rádi Vám vyhovíme!! ZEPTEJTE SE!!   Některé výrobky máme skladem. Některé výrobky Vám vyrobíme do 48 hodin! (vlastní odběr) Některé výrobky Vám dodáme do týdne! (naše doprava zdarma...

více

Šetřete pitnou vodou a pořiďte si nádrž na dešťovou vodu

Úvod BlogŠetřete pitnou vodou a pořiďte si nádrž na dešťovou vodu

Sucho v tomto ročním období dokáže pěkně potrápit nejednu domácnost. Často se pak zahrada zalévá pitnou vodou, což není nejlepší řešení. Pokud potřebujete zalévat záhony či trávník, nasbírejte si vodu do nádrží na dešťovou vodu. Jak vyberete tu správnou?

 

Proč využívat dešťovou vodu?

Dešťová voda je cenný zdroj nejen pro zalévání zahrady. Jedná se o velkou výhodu zejména v období sucha, které se každoročně prodlužuje. Nedostatek vláhy může způsobit nejen vyschnutí vašeho krásného anglického trávníku, ale také vysychání rybníků. I když se dešťová voda nehodí na pití, rostliny po ní ožijí a můžete ji snadno využít i jako užitkovou vodu.

 

Při pořízení nádrže na dešťovou vodu a využívání tohoto zdroje ušetříte za vodu, a navíc můžete získat i dotace od státu.

 

Jak vybrat nádrž na dešťovou vodu?

Už jsme zmiňovali, že když budete zachytávat dešťovou vodu, můžete ušetřit až 50 % na nákladech za vodu. Při výběru správné nádrže si ale položte otázku, jaké množství pitné vody spotřebujete v domácnosti za den – až polovina z tohoto množství padne na vaření, praní nebo mytí nádobí.

 

Při samotném výběru záleží především na velikosti, která se určuje podle účelu, na který si nádrž pořizujete – jestli vodu využijeme jen na zahradě, nebo i v domácnosti. V druhém případě spočítejte i počet osob v domácnosti. Na zalévání zahrady si vystačíte s nádrží o velikosti 600 litrů na metr čtvereční za rok, protože část zajistí i samotné srážky.

 

Jaký typ nádrže zvolit?

Na zahradu si můžete vybrat okrasné nádrže s objemem kolem 200 litrů. Ideální je ovšem využít podzemní nádrže. Ty zajistí stabilní teplotu vody a jelikož na ni nesvítí slunce, zabrání se díky tomu i jejímu zkažení. Podzemní nádrž se instaluje do takové hloubky, která nezamrzá, takže se voda dá využívat celoročně. Nejlepší je využít nádrže polyetylenové monolitické, protože jsou samonosné a nemusí se tak kolem nich používat beton ani žádné bednění. Materiálů je však spousta a každý je vhodný do jiného typu podloží, proto se vždy poraďte se speciality.

 

Kolik nádrž na dešťovou vodu stojí?

Pořizovací náklady mohou být vyšší, ale záleží i na tom, jakou nádrž zvolíte. Řádově se však dostanete i na desetitisíce korun a cena se zvyšuje úměrně s objemem nádrže. Malé nadzemní nádoby jako jsou právě již zmiňované okrasné nádoby nebo nádrže určené na balkony stojí i pár stovek, voda v nich však nevydrží zdaleka tak dlouho a v takové kvalitě.

 

Nezapomínejte ani na příslušenství jako je filtr, čerpadlo a potrubí. V případě využívání vody i v domácnosti budete potřebovat kvalitní filtr, za který zaplatíte kolem 3 až 4 tisíc korun. Cena čerpadla pak záleží na výkonu. A samozřejmě nezapomínejte ani na náklady za výkop, pokud si práci nezajistíte sami.

 

Jak fungují dotace na dešťovou vodu?

Na pořízení nádrže pro zachytávání dešťové vody můžete získat i dotace od státu. Žádost stačí poslat elektronicky, je potřeba k ní přiložit jen odborný posudek od dodavatele nebo projektanta. U novostaveb už je povinné vodu zadržovat na svém pozemku a pro získání dotace je potřeba napojit na samostatný okruh užitkové vody i WC v domě.

 

Chystáte se na pořízení nádrže na zachytávání dešťové vody? Nelekejte se pořizovacích nákladů. Nádrž na dešťovou vodu se vám dlouhodobě vyplatí a ušetříte až 50 % nákladů na vodu. Kromě toho nádrže představují ekologické řešení, díky kterému nebudete zbytečně plýtvat pitnou vodou.

 

Kam po přečtení článku?

Přečtete si další zajímavé články:

Nebo se podívejte na naše produkty:

Copyright 2015 - 2023 © www.nasejimky.cz