Novinky
NOVINKA pro rok 2020!! NÁDRŽ s ČERPADLEM !

Výhodná sestava 3v1 je složená z nádrže na dešťovou vodu, čerpadla včetně příslušenství a filtrace před nádrž. Pouze si napojíte zahradní hadici na coulový závit a můžete vodu z nádrže začít čerpat. Čerpadlo umístěné...

více
Potřebujete RYCHLÝ TERMÍN DODÁNÍ?

Pokud je to v našich možnostech - rádi Vám vyhovíme!! ZEPTEJTE SE!!   Některé výrobky máme skladem. Některé výrobky Vám vyrobíme do 48 hodin! (vlastní odběr) Některé výrobky Vám dodáme do týdne! (naše doprava zdarma...

více
Potřebujete pomoc s usazením nádrže?

Nabízíme KOMPLETNÍ SERVIS od A do Z !!!   Od března 2019 Vám usadíme naše nádrže (do vzdálenosti 100 km od našeho sídla). Od vybagrování jámy až po napojení na rozvodové potrubí. S námi...

více
!!! AKCE DNE!!! !! SLEVA !!na každý výrobek 500 Kč Platí i na AKČNÍ ZBOŽÍ!

    OBJEDNEJTE SI PŘES NÁŠ E-SHOP A SLEVU VÁM ODEČTEME. Netýká se výhodné sady (septik+zemní pískový filtr) a výhodných sestav (2v1 nádrž+čerpadlo a 3v1 nádrž+čerpadlo+filtr před nádrž). Zde už zvýhodněné ceny jsou.    

více

Nejčastější dotazy

Úvod Nejčastější dotazy

Jaký je rozdíl mezi jímkou a septikem?

Jímka je nádoba, nebo chcete-li nádrž, kterou je potřeba vyvážet, má tedy pouze nátok. Pravidelné vyvážení/vyprazdňování jímky probíhá pomocí fekálního vozu.

 

Tříkomorový septik má na rozdíl od jímky nátok i odtok. Skládá se ze tří komor a probíhá v něm hnilobný proces, tedy samočištění. V septiku se hromadí pouze tužší nečistoty, kdežto voda odtéká pryč. Septik se nejčastěji napojuje na zemní pískový filtr, který odpadní vodu ještě přečistí. Méně častěji se septik napojuje rovnou na kanalizaci.

Jaký druh septiku, jímky nebo nádrže mám zvolit?

Druh nádrže/septiku/jímky je nutno zvolit s ohledem na podloží kde bude usazená.

 

Pokud se v místě usazení vyskytuje nestabilní podloží, jako je spodní voda, jílovitá nebo písčitá půda - je nutno zvolit nádrž dvouplášťovou.

 

Do skalnatého podloží, kde není možnost vsakování dešťové vody nebo do svahu, kde je vyšší statické zatížení, je potřeba zvolit nádrž k obetonování.

 

Samonosné nádrže k obsypání zeminou se usazují tam, kde je klasická - stabilní zemina.

Kde použít hranatý a kde kulatý tvar nádrže?

Hranatý tvar se převážně používá v místech, která jsou omezená prostorem a kde není možnost zvolit nádrž kruhovou.

Jaké průměry nátoků a odtoků se používají?

Standardně používáme průměry nátoků/odtoků: DN 110/100, DN125/120, DN 160/150. Tyto technické záležitosti s Vámi rádi zkonzultujeme telefonicky (604 605 346) a rádi Vám poradíme.

Co je součástí ceny produktu, za co budu připlácet a co je zdarma?

V ceně jsou nátoky a odtoky standardních průměrů, průchodky DN 32, výztuhy, uzamykatelný poklop, revizní komín do 30 cm.

Zpoplatněny jsou nadstandardní požadavky a nástavce revizních komínů (nad výšku revizního komínu 30 cm je příplatek za každých dalších 10 cm/200,- Kč bez DPH). Je možné nástavce vyrobit dodatečně. V tomto případě nástavce zasíláme Českou poštou nebo dopravcem TOPTRANS a zákazník si náklady na dodání hradí sám.

 

Jak správně zvolit velikost septiku nebo jímky?

U jímek se průměrná spotřeba 1 osoby na 1 den počítá na 100 litrů odpadu. Čtyřčlenná rodina tedy potřebuje jímku o objemu 12m3 tak, aby ji vyvážela cca 1x za měsíc.

 

Septik zpracovává odpad jiným způsobem, má nátok a odtok a probíhá v něm vyhnívání a pročišťování, proto jej není třeba vyvážet tak často. Pořídí-li si čtyřčlenná rodina septik o objemu 4m3, jeho kompletní vyčištění (odsání všech tří komor fekálním vozem) doporučujeme min. 1x ročně. Při větším objemu septiku se interval čištění a vyvážení samozřejmě prodlužuje.

 

Pozor, v obou případech se jedná o odhad objemu nádrže pro osoby trvale obývající objekt a denně využívající nádrž. Sháníte-li jímku nebo septik například na chatu, nebo na místo, kde netrávíte tolik času, bude vám stačit menší velikost nádrže nebo její méně časté vyvážení.

 

Co je potřeba k usazení nádrže?

K usazení nádrže doporučujeme použít stavební techniku, např. bagr.

 

Bagr využijte nejdříve pro vykopání jámy. Podle druhu nádrže nechte jámu upravit (jak upravit jámu pro konkrétný typ nádrže vám rádi poradíme, případně vše naleznete v montážním návodu). A následně nádrž do jámy správně umístěte.

 

Na nádrži jsou navařeny úchyty s otvory na lano, nádrž lze takto uchytit a spustit pomocí bagru do jámy.

Jaké podporujete formy platby?

Platit můžete převodem předem na účet (nutno uvést při objednávce) nebo v hotovosti našemu řidiči při předání nádrže.

Jak probíhá doprava a předání nádrže? Co vše mám zajistit ze své strany?

Nádrže rozvážíme nejčastěji naším valníkem Peugeot Boxer s připojeným 6 m vlekem a dopravu zajišťujeme po celé ČR zdarma!

 

Vzhledem k tomu, že se jedná o náročnou přepravu velkých produktů, jejich dopravu pečlivě plánujeme a potřebujeme zde i vaši součinnost s termínem doručení. Již při potvrzení objednávky vám nabídneme rámcové termíny možného dodání (například "v týdnu od-do") a následně vám zavoláme dva dny předem s přesným dnem a přibližnou hodinou dodání.

 

Na místě pak potřebujeme vás jako zákazníka, nebo povolanou osobu, která nádrž převezme a zajistí složení nádrže společně s naším řidičem. Na složení menších nádrží do 6 m3 stačí 3 osoby. U větších nádrží od 7 m3 do 12 m3 doporučujeme 4 osoby. U nádrží velikosti 15 m3 a větší je třeba 5 osob.

 

Pokud víte, že na místo dodání nelze s dlouhým vlekem zajet - informujte nás již při objednávce. Společně s Vámi vyřešíme tento problém.

 

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Kontaktujte nás na 605 333 522 nebo využijte kontaktní formulář viz níže:

Kontaktní formulář

znaků do konce.
antiSpam [nový kód]
Copyright 2015 - 2020 © www.nasejimky.cz