Kategorie      
Novinky
POZOR AKCE!!!

Ke každé nádrži na dešťovou vodu, jímce a  vodoměrné šachtě získáte ZDARMA pochozí poklop v hodnotě 1 210,- Kč!!

více
NOVINKA!! NÁDRŽ s ČERPADLEM uvnitř nádrže !

Výhodná sestava 3v1 je složená z nádrže na dešťovou vodu, čerpadla včetně příslušenství a filtrace před nádrž. Pouze si napojíte zahradní hadici na coulový závit a můžete vodu z nádrže začít čerpat. Čerpadlo umístěné...

více
Potřebujete pomoc s usazením nádrže?

POTŘEBUJETE USADIT NÁDRŽ, SEPTIK nebo JÍMKU? KONTAKTUJTE NÁS!! Více info na tel.č.: 605 361 276   Pokud se jedná o nádrž na dešťovou vodu, můžeme Vám zajistit zprostředkování odborného posudku pro dotace DEŠŤOVKA. Stát přispívá nejen na...

více
Potřebujete RYCHLÝ TERMÍN DODÁNÍ?

Pokud je to v našich možnostech - rádi Vám vyhovíme!! ZEPTEJTE SE!!   Některé výrobky máme skladem. Některé výrobky Vám vyrobíme do 48 hodin! (vlastní odběr) Některé výrobky Vám dodáme do týdne! (naše doprava zdarma...

více

Výkonné a levné čerpadlo do septiku: Jak vybrat to správné?

Úvod BlogVýkonné a levné čerpadlo do septiku: Jak vybrat to správné?

Máte septik a potřebujete z něj odčerpat kal? Bez dobrého čerpadla do septiku se neobejdete. Pomůže vám ale i se zaplaveným sklepem. Jak vybrat kalové čerpadlo, tak aby vás finančně nezruinovalo, a přesto bylo výkonné?

Kalové čerpadlo je vhodné jak na čerpání splašků ze septiku, tak i na vodu. Poradí si s bahnem, pískem, kalem i menšími kamínky, proto se hodí k použití do septiku. Čištění septiku se bohužel nevyhnete i v případě, že je septik napojen na kanalizaci.

Proč se musí septik čistit?


Navzdory tomu, že septik funguje i na principu, kdy se část odpadu odvádí do kanalizace a voda se přečišťuje, se bude kal usazovat i v septiku. Je tak nutné ho jednou za čas vyčistit, aby se z něj nešířil nepříjemný zápach. Na čistění septiku doporučujeme použít čerpadlo a enzymatické a bakteriální přípravky, jimiž podpoříte proces rozkladu.

 

Kalové čerpadlo do septiku


Kalová čerpadla jsou nejlepší volbou pro čištění septiku. Jsou konstruována na odčerpávání silně znečištěné vody a zvládnou odsát i nečistoty jako bahno nebo kamínky. Pro lepší dostupnost dna septiku doporučujeme zvolit ponorné čerpadlo. Dbejte na maximální výtlak i hloubku ponoru.

 

Tento parametr určuje, do jaké výšky bude čerpadlo schopné vytlačit nasátou vodu. Výtlak kalového čerpadla je průměrně na úrovni 15 až 30 metrů, ale najdete i vyšší. Důležitý je i průtok vody, který může být až 20 tisíc litrů za minutu.

 

Proč se dívat na průchodnost čerpadla?


Průchodnost kalového čerpadla určuje, jak silně znečištěnou vodu lze odčerpat. Platí, že čím větší průchodnost, tím lepší. Na běžnou znečištěnou vodu vám ale postačí i kalové čerpadlo s průchodností 10 až 20 mm. Jde o to, aby čerpadlem prošli i menší kamínky, kousky rostlin či bahno.

 

Kolik stojí ponorné kalové čerpadlo?


Cena kalového čerpadla do septiku se bude odvíjet od toho, jak výkonné čerpadlo si vyberete. Najdete čerpadla od několika sto korun, ale i v řádech desetitisíců korun. Cena nejlevnějších kalových čerpadel se pohybuje zhruba od 600 korun, tato čerpadla se hodí na běžné odčerpání kalové vody s nečistotami do 25 mm. Cenově dostupná jsou i o něco výkonnější čerpadla, která najdete do 5 tisíc korun.

 

Pokud si stále nevíte rady s výběrem, doporučujeme obrátit se raději na specialisty a specializované prodejny, kde vám poradí a doporučí vám to nejlepší čerpadlo pro váš septik. Dopředu si promyslete, kolik jste ochotni do čerpadla dát peněz a jestli budete čerpadlo používat jen v septiku, nebo i na odčerpání vody, například ze zatopeného sklepu nebo jezírka.

 

Kam po přečtení článku?

Přečtete si další zajímavé články:

Nebo se podívejte na naše produkty:

Copyright 2015 - 2023 © www.nasejimky.cz