Kategorie      
Novinky
POZOR AKCE!!!

Ke každé nádrži na dešťovou vodu, jímce a  vodoměrné šachtě získáte ZDARMA pochozí poklop v hodnotě 1 210,- Kč!!

více
NOVINKA!! NÁDRŽ s ČERPADLEM uvnitř nádrže !

Výhodná sestava 3v1 je složená z nádrže na dešťovou vodu, čerpadla včetně příslušenství a filtrace před nádrž. Pouze si napojíte zahradní hadici na coulový závit a můžete vodu z nádrže začít čerpat. Čerpadlo umístěné...

více
Potřebujete pomoc s usazením nádrže?

POTŘEBUJETE USADIT NÁDRŽ, SEPTIK nebo JÍMKU? KONTAKTUJTE NÁS!! Více info na tel.č.: 605 361 276   Pokud se jedná o nádrž na dešťovou vodu, můžeme Vám zajistit zprostředkování odborného posudku pro dotace DEŠŤOVKA. Stát přispívá nejen na...

více
Potřebujete RYCHLÝ TERMÍN DODÁNÍ?

Pokud je to v našich možnostech - rádi Vám vyhovíme!! ZEPTEJTE SE!!   Některé výrobky máme skladem. Některé výrobky Vám vyrobíme do 48 hodin! (vlastní odběr) Některé výrobky Vám dodáme do týdne! (naše doprava zdarma...

více

Kolik stojí vývoz jímky a septiku? Porovnání cen a nákladů

Úvod BlogKolik stojí vývoz jímky a septiku? Porovnání cen a nákladů

Stále se nemůžete rozhodnout, zdali se vám vyplatí jímka či septik? Nemáte představu, jaké jsou náklady na jejich vývoz? Pak se podívejte na následující porovnání, které váš výběr zásadně ovlivní.

Cena za vývoz žumpy / jímky

Cena za vývoz žumpy se pohybuje v rozmezí 800 - 3 500 Kč. Vývoz jímky není levná záležitost, proto ji doporučujeme umístit spíše jen k rekreačním objektům a chatám.

 

Člověk spotřebuje průměrně 100 litrů vody za den. To, jak rychle se jímka naplní, záleží kromě spotřeby vody také na její velikosti. Díky následující tabulce získáte představu o tom, kolik vás vývoz jímky bude stát. V přehledovém ceníku bereme v potaz, že daný objekt je využíván celoročně.

 

 

 Velikost jímky  Počet osob  počet vývozů Cena za 1 vývoz  Ročně zaplatíte 
 5 m  2  15 za rok  1 500 Kč  22 500 Kč
 10 m  3  11 za rok  2 200 Kč  24 200 Kč
 12 m  4  12 za rok  3 500 Kč  42 000 Kč

 

K uvedeným cenám za vývoz si některé firmy účtují také paušální poplatek, cenu za výjezd a samozřejmě ujeté kilometry.

Co ovlivňuje cenu za vývoz jímky?

Kromě spotřeby vody a počtu osob, využívajících daný objekt, ovlivňuje cenu také:

 

  • Velikost jímky

Zásadní roli u ceny vývozu jímky hraje také její velikost. Samozřejmě čím větší jímka, tím méně častý bude její vývoz. Nezapomeňte proto zvolit adekvátní velikost vzhledem k počtu osob v daném objektu.

 

  • Velikost fekálního vozu


Dalším faktorem ovlivňujícím cenu za vývoz jímky je velikost fekálního vozu firmy, která vývoz zajišťuje. Vývoz se vám totiž může dost prodražit, spočítáte-li si například, že potřebujete jímku o velikosti 12 m³, přičemž zjistíte, že vývoz zajišťuje fekální vůz o rozměrech 7 m³. Každou jízdu totiž platíte zvlášť.

 

  • Vaše vzdálenost od fekální firmy


Samozřejmě, čím dál za vámi firma pojede, tím více si za ujeté kilometry naúčtuje. Orientační sazba za 1 km činí 30 Kč. Chcete-li ušetřit, vyberte si tu firmu, která je vám nejblíže.

Náklady na vývoz septiku

Za vývoz septiku zaplatíte přibližně 800 – 3 000 Kč. Co se dopravní sazby fekálního vozu týče, počítejte opět s průměrem 30 Kč/km.

Vývoz septiku vyjde levněji

Pořízení septik vás možná vyjde o něco dráže než koupě jímky, ve finále se ale investice vyplatí, a to právě z důvodu méně častých vývozů. Díky bakteriím v tekuté podobě nebo prášku se totiž kal v septiku rozkládá biologicky. Pravidelná aplikace bakterií do septiku dokonce urychlí i proces rozkladu, takže septik pak nemusíte tak často vyvážet.

Co ovlivňuje cenu za vývoz septiku?

Stejně tak jako u jímky, i cena za vývoz septiku se odvíjí od spotřeby vody, velikosti septiku i fekálního vozu a jeho vzdálenosti od objektu.

 

Přibližné náklady na vývoz septiku vám nastíní následující tabulka:

 

 Velikost septiku  Počet osob  Počet vývozů  Cena za vývoz  Ročně zaplatíte
 4 m  4  2 za rok  1 500 Kč  3 000 Kč
 10 m  4  1 za rok  2 000 Kč  2 000 Kč

 

Láká vás vidina ušetřených peněz a rozhodli jste se pro septik? Nebo naopak víte, že vám postačí jímka? Ať už tak či onak, prohlédněte si nabídku septiků i jímek různých typů na našem webu. Nabízíme výhodné ceny, dopravu zdarma a odborný personál.

 

Kam po přečtení článku?

Přečtete si další zajímavé články:

Nebo se podívejte na naše produkty:

Copyright 2015 - 2023 © www.nasejimky.cz