Novinky
NOVINKA pro rok 2020!! NÁDRŽ s ČERPADLEM !

Výhodná sestava 3v1 je složená z nádrže na dešťovou vodu, čerpadla včetně příslušenství a filtrace před nádrž. Pouze si napojíte zahradní hadici na coulový závit a můžete vodu z nádrže začít čerpat. Čerpadlo umístěné...

více
Potřebujete RYCHLÝ TERMÍN DODÁNÍ?

Pokud je to v našich možnostech - rádi Vám vyhovíme!! ZEPTEJTE SE!!   Některé výrobky máme skladem. Některé výrobky Vám vyrobíme do 48 hodin! (vlastní odběr) Některé výrobky Vám dodáme do týdne! (naše doprava zdarma...

více
Potřebujete pomoc s usazením nádrže?

Nabízíme KOMPLETNÍ SERVIS od A do Z !!!   Od března 2019 Vám usadíme naše nádrže (do vzdálenosti 100 km od našeho sídla). Od vybagrování jámy až po napojení na rozvodové potrubí. S námi...

více
!!! AKCE DNE!!! !! SLEVA !!na každý výrobek 500 Kč Platí i na AKČNÍ ZBOŽÍ!

    OBJEDNEJTE SI PŘES NÁŠ E-SHOP A SLEVU VÁM ODEČTEME. Netýká se výhodné sady (septik+zemní pískový filtr) a výhodných sestav (2v1 nádrž+čerpadlo a 3v1 nádrž+čerpadlo+filtr před nádrž). Zde už zvýhodněné ceny jsou.    

více

Jak často čistit septik a kolik vás to bude stát

Úvod BlogJak často čistit septik a kolik vás to bude stát

Péče o septik je v mnoha ohledech jednodušší, než je tomu u jímek. Pokud však chcete, aby vám septik fungoval správně a dlouho, bez nežádoucího zápachu, je u něj stejně tak důležité dodržovat určitá pravidla.

Proč je nutné septik vyvážet a čistit?

Protože má obvykle septik odvod do kanalizace, nebo přes filtr do půdy, a částečně přečištěná voda z něj tedy odtéká a může být případně i znovu využívaná jako užitková voda, je nutné, aby se při jeho provozu dodržovaly kanalizační předpisy. I v septiku se usazuje kal, který je třeba vyvážet a septik vyčistit, aby se nepřeplnil a nezpůsoboval v okolí nepříjemný zápach nebo jiné problémy.

Jak často septik vyvážet?

U jímky i septiku vždy záleží na jejich velikosti a vytíženosti zařízení, ze kterého se odpadní vody odvádějí. U septiku se však vždy jedná o delší intervaly, protože díky své konstrukci dokáže s obsahem pracovat. Z hlediska správného a legálního používání septiku je nutné mít stavební povolení i povolení k vypouštění a samotný septik zhruba jednou až dvakrát ročně nechat vyvézt, vyčistit a potvrzení o tom si ukládat pro případ kontroly. Při každém vývozu je nutné ponechat na dně zhruba 15centimetrovou vrstvu kalu, aby opět započal správný biologický proces rozkladu.

 

Cena za vývoz septiku se pohybuje okolo 1 000 korun, ale vždy záleží na vzdálenosti nemovitosti od likvidační firmy a objemu odpadu.

Jak septik udržovat?

Abyste urychlili a podpořili přírodní proces rozkladu v septiku a zabránili nepříjemnému zápachu, doporučujeme používat tzv. enzymatické a bakteriální přípravky. Na trhu najdete mnoho typů těchto přípravků, od tekutých až po sypké, a je jen na vás, jaký zvolíte. Důležité je používat jej alespoň jednou týdně. Prostředek aplikujete přes toaletu jako klasický čistící přípravek. Díky svému složení vyčistí odpadní systém a zároveň pomáhá v septiku udržovat přirozenou biologickou rovnováhu.


Abyste dosáhli nejlepšího účinku, vyvarujte se používání agresivních chemických čistících přípravků. Ty totiž tyto prospěšné mikroorganismy zabíjejí a účinek enzymatických přípravků by tak byl nulový.


Stále vám nejsou některé věci jasné? Neváhejte se na nás obrátit s vašimi dotazy. Rádi vám poradíme s údržbou i výběrem nového septiku.

 

Kam po přečtení článku?

Přečtete si další zajímavé články:

Nebo se podívejte na naše produkty:

Copyright 2015 - 2020 © www.nasejimky.cz