Kategorie      
Novinky
POZOR AKCE!!!

Ke každé nádrži na dešťovou vodu, jímce a  vodoměrné šachtě získáte ZDARMA pochozí poklop v hodnotě 1 210,- Kč!!

více
NOVINKA!! NÁDRŽ s ČERPADLEM uvnitř nádrže !

Výhodná sestava 3v1 je složená z nádrže na dešťovou vodu, čerpadla včetně příslušenství a filtrace před nádrž. Pouze si napojíte zahradní hadici na coulový závit a můžete vodu z nádrže začít čerpat. Čerpadlo umístěné...

více
Potřebujete pomoc s usazením nádrže?

POTŘEBUJETE USADIT NÁDRŽ, SEPTIK nebo JÍMKU? KONTAKTUJTE NÁS!! Více info na tel.č.: 605 361 276   Pokud se jedná o nádrž na dešťovou vodu, můžeme Vám zajistit zprostředkování odborného posudku pro dotace DEŠŤOVKA. Stát přispívá nejen na...

více
Potřebujete RYCHLÝ TERMÍN DODÁNÍ?

Pokud je to v našich možnostech - rádi Vám vyhovíme!! ZEPTEJTE SE!!   Některé výrobky máme skladem. Některé výrobky Vám vyrobíme do 48 hodin! (vlastní odběr) Některé výrobky Vám dodáme do týdne! (naše doprava zdarma...

více

Co je retenční nádrž a k čemu se využívá?

Úvod BlogCo je retenční nádrž a k čemu se využívá?

Co je retenční nádrž a k čemu se využívá?

Nenechte dešťovou vodu odtékat do kanalizace a využijte ji k úspoře financí i k obraně před suchem. Pomůže vám k tomu retenční nádrž, do které můžete snadno vodu jímat a pak dále využívat. Jaké existují retenční nádrže na dešťovou vodu a jak můžete zachycenou vodu zužitkovat?

 

Déšť

Foto: Vlad Chețan, Pexels

 

Využijte dešťovou vodu i v období sucha

Retenční nádrž se používá k zachycení dešťové vody – může jít o jímání pravidelné, kdy následně využijete vodu v domácnosti nebo zahradě, nebo nárazové, které chrání obytné stavby před přívalovými dešti. Nádrže mají nejčastěji tvar válce a vyrábějí se z laminátu nebo pevnějšího polyethylenu. Při vtékání dešťové vody do nádrže se kapalina filtruje, nemusíte se tedy bát znečištění.

 

Retenční nádrže na dešťovou vodu bývají zakopané v blízkosti vašeho domu. Prodávají se v několika velikostech, a tak si můžete vybrat ideální rozměry pro každou zahradu a účel použití.

 

  • Velikost retenční nádrže 3 m3 se hodí pro zalévání menší zahrady.
  • Retenční nádrž o objemu 5 m3 zvládne pohltit dostatek vody k zalévání zahrady i k využití v domácnosti (splachování toalety, mytí auta apod.).
  • Objemné retenční nádrže velikosti 6 m3 a větší zvládnou udržet i příval vody, kterou můžete následně využít.

 

TIP: V našem e-shopu najdete retenční nádrže rozdělené podle objemu.

 

Jak se ukládá retenční nádrž do země?

Retenční nádrže můžeme také rozdělit podle typu provedení:

 

 Samonosná retenční nádrž

Samonosná retenční nádrž na dešťovou vodu

 

Nádrž se do země ukládá na základovou desku z betonu. Po současném zasypání a naplnění zůstane na povrchu otvor pro čerpání vody a čištění. Do nádrže se svádí okapy z celé střechy – při výběru velikosti retenční nádrže tedy dbejte i na plochu střechy, která do ní bude vodu odvádět. Filtrace vody probíhá ještě před dotečením vody do nádrže. Díky temnu a chladu se pak voda zbavená velkých nečistot v nádrži kazí mnohem pomaleji. Vodu z nádrže můžete čerpat domácí vodárnou či ponorným čerpadlem a dále ji využívat.

 

Nádrž chrání před přívaly vody i suchem

Čím dál častější období sucha mnohé z nás tlačí k využívání dešťové vody na zahradě i v domácnostech. Vybudováním retenční nádrže snížíte své účty za vodu, ochráníte budovu před přívalovými dešti a budete mít vždy dostatek vody k využití v domácnosti i na zahradě.

 

Kam po přečtení článku?

Přečtete si další zajímavé články:

Nebo se podívejte na naše produkty:

Copyright 2015 - 2021 © www.nasejimky.cz