Novinky
POZOR AKCE!!!

Ke každé nádrži na vodu, jímce a  vodoměrné šachtě získáte ZDARMA pochozí poklop v hodnotě 1 210,- Kč!!

více
NOVINKA!! NÁDRŽ s ČERPADLEM uvnitř nádrže !

Výhodná sestava 3v1 je složená z nádrže na dešťovou vodu, čerpadla včetně příslušenství a filtrace před nádrž. Pouze si napojíte zahradní hadici na coulový závit a můžete vodu z nádrže začít čerpat. Čerpadlo umístěné...

více
Potřebujete RYCHLÝ TERMÍN DODÁNÍ?

Pokud je to v našich možnostech - rádi Vám vyhovíme!! ZEPTEJTE SE!!   Některé výrobky máme skladem. Některé výrobky Vám vyrobíme do 48 hodin! (vlastní odběr) Některé výrobky Vám dodáme do týdne! (naše doprava zdarma...

více
DOTACE DEŠŤOVKA - odborný posudek

Chcete si pořídit nádrž na dešťovou vodu? Chcete získat na nádrž příspěvek od státu? AKCE DOTACE „DEŠŤOVKA“ POKRAČUJE!! NOVĚ Vám pomůžeme zajistit posudek pro dotaci „DEŠŤOVKA“ !!! 1) ZDARMA se dozvíte, jestli vůbec na...

více

Jaké prostředky zaručeně zničí bakterie v septiku?

Úvod BlogJaké prostředky zaručeně zničí bakterie v septiku?

Jste majitelem septiku? Pak jistě víte, že je nutné ho čistit a používat do něj tablety, které zničí škodlivé látky. Pokud septik nebudete pravidelně udržovat, připravte se na nepříjemný zápach i další problémy.

 

Správné bakterie v septikvám mohou pomoci snížit četnost jeho vývozu. Enzymatické bakterie si poradí s rozkladem bílkovin, škrobů, tuků, papíru a jiných částí organického odpadu. Jejich výhodou je, že po své práci samy zahynou. Ať už zvolíte bakterie ve formě tablet, prášku, či v tekuté podobě, do septiku je proto musíte přidávat opakovaně. 

 

Dezinfekce může bakteriím uškodit

Máte septik? Pak byste měli začít přemýšlet i o tom, co používáte například na čištění toalety. Vysoce koncentrovaná dezinfekce může bakteriím v septiku uškodit. Svůj účinek totiž spláchnutím neztrácí. Proto byste měli používavhodné čisticí prostředky.

 

Ideální je na čištění toalety používat prostředky bez chlóru, hydroxidu sodného a kyseliny chlorovodíkové. Biocidní a dezinfekční prostředky ale nemusíte vyhazovat, v nízké míře neuškodí. Snažte se však jejich používání výrazně omezit.

 

Nezapomínejte na myčku nádobí

Pokud máte na septik připojenou i myčku nádobí, myslete také na to, jaké tablety do ní kupujete. Běžné tablety jsou stejně agresivní jako dezinfekční prostředky na bázi chlóru. I v tomto případě jejich používání omezte a nahraďte je ekologičtější variantou.

 

Používejte správné šampony, mýdlo i prostředek na nádobí

Nejen chemické čisticí přípravky jsou pro bakterie v septiku zátěžovou zkouškou. Stejně tak je důležité se zamyslet i nad tím, jaké používáte mýdlo, šampon nebo prostředek na nádobí. Mytí a hygiena rukou je dnes důležitější než kdy jindy a mýdlo je v tomto případě hlavním elementemV případě, že vlastníte septik, je však třeba dávat pozor, abyste mýdlem spíše šetřili.

 

Jestliže často myjete nádobí ručně, do septiku se dostane i množství mycího prostředku. Snažte se ho používat jen tolik, kolik je opravdu nutné. Vhodné je také se zaměřit na šetrné a rozložitelné prací prostředky.

 

Šetrné a rozložitelné čisticí prostředky jsou nejlepší

Pokud tedy vlastníte septik a chcete, aby vám sloužil bez problémů dlouhá léta, měli byste přemýšlet nad tím, jaké používáte čisticí prostředky. Ty na bázi chlóru mohou septiku zbytečně uškodit. Používejte proto šetrnou rozložitelnou variantu. Vhodné jsou například ty s obsahem kyseliny citronové nebo na bázi přírodních olejů a složek cukrů. Výhodou je také neutrální pHPokud volíte raději běžné čisticí prostředky, zejména mýdlo nebo prostředek na mytí nádobí, vyhněte se jejich nadužívání.


Kam po přečtení článku?

Přečtete si další zajímavé články:

Nebo se podívejte na naše produkty:


Copyright 2015 - 2021 © www.nasejimky.cz