Novinky
NOVINKA pro rok 2020!! NÁDRŽ s ČERPADLEM !

Výhodná sestava 3v1 je složená z nádrže na dešťovou vodu, čerpadla včetně příslušenství a filtrace před nádrž. Pouze si napojíte zahradní hadici na coulový závit a můžete vodu z nádrže začít čerpat. Čerpadlo umístěné...

více
Potřebujete RYCHLÝ TERMÍN DODÁNÍ?

Pokud je to v našich možnostech - rádi Vám vyhovíme!! ZEPTEJTE SE!!   Některé výrobky máme skladem. Některé výrobky Vám vyrobíme do 48 hodin! (vlastní odběr) Některé výrobky Vám dodáme do týdne! (naše doprava zdarma...

více
Potřebujete pomoc s usazením nádrže?

Nabízíme KOMPLETNÍ SERVIS od A do Z !!!   Od března 2019 Vám usadíme naše nádrže (do vzdálenosti 100 km od našeho sídla). Od vybagrování jámy až po napojení na rozvodové potrubí. S námi...

více
!!! AKCE DNE!!! !! SLEVA !!na každý výrobek 500 Kč Platí i na AKČNÍ ZBOŽÍ!

    OBJEDNEJTE SI PŘES NÁŠ E-SHOP A SLEVU VÁM ODEČTEME. Netýká se výhodné sady (septik+zemní pískový filtr) a výhodných sestav (2v1 nádrž+čerpadlo a 3v1 nádrž+čerpadlo+filtr před nádrž). Zde už zvýhodněné ceny jsou.    

více

Jak vybrat jímku dle typu podloží

Úvod BlogJak vybrat jímku dle typu podloží

Přikláníte se spíše k jímce než k septiku? Potom se, stejně jako u septiku, musíte rozhodnout, kterou ze 3 typů nádrže zvolíte. O tom, zdali vyberete jímku samonosnou, dvouplášťovou nebo k obetonování, rozhoduje hlavně podloží. Co vám tedy půda řekne o tom, kterou jímku zvolit?

Samonosná jímka do stabilního terénu

Samonosné jímky se usazují do stabilního podloží bez jílovité či písčité půdy a do míst, kde chybí kanalizace. Pokud se v půdě vyskytují nerovnoměrnosti nebo spodní vody, určitě zvolte jiný typ jímky.


Samonosnou jímku lze umístit k rodinným domům i chalupám, ale také k rekreačním objektům. Vyrábějí se z kvalitního polypropylenu a díky jejich nízké hmotnosti se s nimi snadno manipuluje. Jejich instalace je snadná a zvládnete ji i svépomocí. Dle pokynů montážního návodu stačí vykopat stavební jámu, zhotovit základovou betonovou desku s kari sítí a následně jímku obsypat zeminou.

Jímky k obetonování do skalnatého podloží

Jímky k obetonování se opět hodí do míst, kde chybí kanalizace, zvolte ji však v případě, že se pozemek vyznačuje skalnatým podložím či půdou s vyšším statickým zatížením. Hodí se také do svažitého terénu. Své využití najdou jímky k obetonování u rodinných domů, chat, a zejména pak v rekreačních oblastech, kde pomáhají řešit problém se splaškovými vodami. Usazují se na ztvrdlou betonovou desku a jejich instalace je o něco náročnější než u samonosných jímek.

Dvouplášťové jímky do jílovitých půd

Pokud se u vašeho objektu vyskytuje nestabilní podloží nebo jílovitá či písčitá půda, zvolte jímku dvouplášťovou. Dalším klíčovým faktorem při rozhodování je výskyt spodních vod. Jestliže se půda vyznačuje přítomností spodních vod, určitě zvolte jímku dvouplášťovou.

 

Všechny typy jímek, kromě dvouplášťových, nabízíme v hranatém i kulatém provedení. To, pro který tvar se rozhodnete, záleží hlavně na vašich prostorových možnostech. Pokud stále nevíte, jaký typ jímky se k vašemu objektu hodí nejlépe, neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám s výběrem pomůžeme.

 

Kam po přečtení článku?

Přečtete si další zajímavé články:

Nebo se podívejte na naše produkty:

Copyright 2015 - 2020 © www.nasejimky.cz