Kategorie      
Novinky
POZOR AKCE!!!

Ke každé nádrži na dešťovou vodu, jímce a  vodoměrné šachtě získáte ZDARMA pochozí poklop v hodnotě 1 210,- Kč!!

více
NOVINKA!! NÁDRŽ s ČERPADLEM uvnitř nádrže !

Výhodná sestava 3v1 je složená z nádrže na dešťovou vodu, čerpadla včetně příslušenství a filtrace před nádrž. Pouze si napojíte zahradní hadici na coulový závit a můžete vodu z nádrže začít čerpat. Čerpadlo umístěné...

více
Potřebujete pomoc s usazením nádrže?

POTŘEBUJETE USADIT NÁDRŽ, SEPTIK nebo JÍMKU? KONTAKTUJTE NÁS!! Více info na tel.č.: 605 361 276   Pokud se jedná o nádrž na dešťovou vodu, můžeme Vám zajistit zprostředkování odborného posudku pro dotace DEŠŤOVKA. Stát přispívá nejen na...

více
Potřebujete RYCHLÝ TERMÍN DODÁNÍ?

Pokud je to v našich možnostech - rádi Vám vyhovíme!! ZEPTEJTE SE!!   Některé výrobky máme skladem. Některé výrobky Vám vyrobíme do 48 hodin! (vlastní odběr) Některé výrobky Vám dodáme do týdne! (naše doprava zdarma...

více

Jak správně vybrat septik podle typu podloží

Úvod BlogJak správně vybrat septik podle typu podloží

Víte, že existují různé typy septiků, z nichž každý z nich se hodí pro jiný typ podloží? Poradíme vám, jak neudělat chybu při jeho výběru a zvolit ten správný.

 

 

Septik je nádrž s přítokovou i odtokovou rourou, která slouží k hromadění odpadu a přečišťování odpadní vody. Je ideálním řešením k trvalému i rekreačnímu objektu. Oproti klasickým čističkám vod nepotřebuje přívod elektřiny, protože funguje na bázi biomechanického přečištění. To způsobuje přelévání vody z jedné komory do další, zatímco nečistoty se usazují na dně. Navíc vám ušetří čas a peníze za vyvážení, jelikož na dně usazené nečistoty stačí vyvážet i jednou ročně.


Samonosný septik pro terén bez spodních vod

Samonosný septik si představte jako celoplastovou uzavřenou nádobu. Hodí se spíše do míst, kde není spodní voda ani jílovitá půda. Obrovskou výhodou tohoto typu nádrže je snadná údržba, ale i nenáročnost usazení. Do předem vykopané jámy vám totiž stačí pouze položit betonovou desku, do ní septik usadit, posléze zapojit přítok i odtok a je hotovo.

 

Pevný septik k obetonování pro náročnější terén

 

Septik určený k obetonování patří mezi speciální pevné nádrže, které se hodí pro náročnější, kupříkladu skalnaté terény, nebo do svahu či na místa s vyšším statickým zatížením. Pro jeho usazení je potřeba, abyste vyhloubili jámu podle rozměrů nádrže, připravili betonový podklad a poté na něj nádrž usadili. Nakonec nádrž obetonujte, aby splňovala požadavky na nepropustnost a odolnost.

 

Dvouplášťový septik nejen pro podzemní vody

 

Dvouplášťový septik se na rozdíl od samonosného septiku hodí do podloží, kde se nachází jílovitá či písčitá půda nebo vyšší hladina spodních vod. Své uplatnění proto najde i v záplavových oblastech.  Usazení septiku probíhá tak, že se uloží po přípravě dna jámy do čerstvé betonové vrstvy (na železo-betonovou desku) a připojí se na přítokové a odtokové potrubí. Aby septik odolal tlakům spodní vody, je třeba ho vybetonovat a obsypat zeminou.

Ať už vyberete jakýkoliv ze zmíněných septiků, je zpravidla vždy nezbytné na něj napojit ještě zemní pískový filtr, který slouží jako druhý stupeň přečištění. Výsledná kombinace pak funguje jako čistička odpadních vod. Tyto požadavky se pochopitelně liší v závislosti na podmínkách daného objektu, proto doporučujeme si je nejprve ověřit na příslušných úřadech. Více informací o legislativě týkající se septiků najdete v tomto článku.

 

Všechny zmíněné septiky u nás vyrábíme z vysoce kvalitního plastu, konkrétně z polypropylenu. Ten ve všech případech zaručuje jejich odolnost, nepropustnost a dlouhou živnost. Každý z nich navíc seženete jak v kruhovém, tak hranatém provedení.

 

Kam po přečtení článku?

Přečtete si další zajímavé články:

Nebo se podívejte na naše produkty:

Copyright 2015 - 2023 © www.nasejimky.cz