Kategorie      
Novinky
POZOR AKCE!!!

Ke každé nádrži na dešťovou vodu, jímce a  vodoměrné šachtě získáte ZDARMA pochozí poklop v hodnotě 1 210,- Kč!!

více
NOVINKA!! NÁDRŽ s ČERPADLEM uvnitř nádrže !

Výhodná sestava 3v1 je složená z nádrže na dešťovou vodu, čerpadla včetně příslušenství a filtrace před nádrž. Pouze si napojíte zahradní hadici na coulový závit a můžete vodu z nádrže začít čerpat. Čerpadlo umístěné...

více
Potřebujete pomoc s usazením nádrže?

POTŘEBUJETE USADIT NÁDRŽ, SEPTIK nebo JÍMKU? KONTAKTUJTE NÁS!! Více info na tel.č.: 605 361 276   Pokud se jedná o nádrž na dešťovou vodu, můžeme Vám zajistit zprostředkování odborného posudku pro dotace DEŠŤOVKA. Stát přispívá nejen na...

více
Potřebujete RYCHLÝ TERMÍN DODÁNÍ?

Pokud je to v našich možnostech - rádi Vám vyhovíme!! ZEPTEJTE SE!!   Některé výrobky máme skladem. Některé výrobky Vám vyrobíme do 48 hodin! (vlastní odběr) Některé výrobky Vám dodáme do týdne! (naše doprava zdarma...

více

Dešťovka - nový dotační program MŽP

Co program „Dešťovka“ je?

Ministerstvo životního prostředí chce finančně podpořit a motivovat občany, aby efektivně využívali dešťovou vodu. Program vznikl pod jeho záštitou a bude startovat v dubnu roku 2017.

Proč vznikl program „Dešťovka“?

Poslední roky Českou republiku zasáhlo v letních měsících velké sucho a na některých místech se objevily problémy s nedostatkem vody. Dotační program si klade za cíl, aby lidé vodu využívali lépe.

Platí dotace na jakoukoli nádrž na vodu?

Ne. Příspěvek od státu se nevztahuje na obyčejné sudy s vodou, ani malé nádrže. Jímka musí dosahovat objemu alespoň 2000 l.

Koho se příspěvky týkají?

Do zvýhodnění se dostanou obce, ve kterých platí zákazy zalévání či napouštění bazénů, nebo lidé z míst, která v posledních letech trpěla citelným nedostatkem pitné vody. 

Jak vysoká bude dotace?

Žadatelé mohou od státu obdržet příspěvek až 60 000 Kč. Záleží na konkrétní kategorii, ve které se umístí. Stát vyčlenil na program 100 milionů korun.

 

Jaké existují kategorie?

1) Zalévání. Jedná s o nejzákladnější kategorii, při níž svedete dešťovou vodu do nádrže a potom s ní zaléváte. Dostanete 20 000 - Kč + 3 500 Kč/m3 na pořízení nádrže o objemu min. 2 000 l. Peníze jsou určeny pouze pro lidi z rizikových míst.


2) Zalévání a splachování. Kategorie 2 vyžaduje zásahy v domě a okolí. Budete moci dál využívat dešťovou vodu nebo vyčištěnou odpadní vodu z van a umyvadel ke splachování nebo třeba mytí auta. Dostanete 30 000 - Kč + 3 500 Kč/m3 na řešení rozvodů.

 

3) Zalévání vodou ze sprchy. Kategorie 3 také vyžaduje zásahy v domě a okolí. Dotace půjdou na systém přečištění šedé vody. Dostanete 60 000 - Kč + 3 500 Kč/m3 na systém využívání předčištěné odpadní vody k dalšímu využití.

 

Proč byste se měli do programu Dešťovka zapojit?

V tabulce vidíte průměrnou spotřebu vody na osobu. S nádrží na vodu můžete spotřebu snížit až na polovinu, tzn. ušetříte ročně až 50 % nákladů za spotřebu vody:

 

Tabulka: Orientační denní spotřeba vody (v litrech) za 1 dospělou osobu

spláchnutí WC

3-10 l

Sprchování

30-60 l

Koupel ve vaně

100-200 l

Praní v pračce

30-90 l

Mytí automobilu

200 l

 

Formulář dešťovka_2
antiSpam [nový kód]
Copyright 2015 - 2023 © www.nasejimky.cz