Novinky
NOVĚ NABÍZÍME: přečerpávající šachty

  !!NOVINKA!!         Zajistíme VÁM DODÁNÍ  PŘEČERPÁVAJÍCÍCH ŠACHET společnosti PRESSKAN system, a. s. Tato společnost nabízí:  KOMPLETNÍ REALIZACI TLAKOVÉ KANALIZACE   V případě zájmu nebo dotazů nás neváhejte kontakovat! Mob.: 605 333 522, 605 315 635

více
Potřebujete pomoc s usazením nádrže?

Nabízíme KOMPLETNÍ SERVIS od A do Z !!!   Od března 2019 Vám usadíme naše nádrže.  Od vybagrování jámy až po napojení na rozvodové potrubí. S námi to máte bez starostí !!!   Pokud se jedná...

více
PODZIMNÍ AKCE

AKCE NA TENTO MĚSÍC:   Kupte nádrž na dešťovou vou, jímku nebo septik za VÝHODNOU CENU, objednejte právě TEĎ za AKČNÍ ceny! AKČNÍ VÝROBKY najdete ZDE RETENČNÍ NÁDRŽE, JÍMKY, SEPTIKY: SAMONOSNÉ, k obetonování, DVOUPLÁŠŤOVÉ      Termín dodání 1 - 2...

více
NOVĚ: DOTACE DEŠŤOVKA - odborný posudek

Chcete si pořídit nádrž na dešťovou vodu? Chcete získat na nádrž příspěvek od státu? AKCE DOTACE „DEŠŤOVKA“ POKRAČUJE!! NOVĚ Vám pomůžeme zajistit posudek pro dotaci „DEŠŤOVKA“ !!! 1) ZDARMA se dozvíte, jestli vůbec na...

více

Dešťovka - nový dotační program MŽP

Co program „Dešťovka“ je?

Ministerstvo životního prostředí chce finančně podpořit a motivovat občany, aby efektivně využívali dešťovou vodu. Program vznikl pod jeho záštitou a bude startovat v dubnu roku 2017.

Proč vznikl program „Dešťovka“?

Poslední roky Českou republiku zasáhlo v letních měsících velké sucho a na některých místech se objevily problémy s nedostatkem vody. Dotační program si klade za cíl, aby lidé vodu využívali lépe.

Platí dotace na jakoukoli nádrž na vodu?

Ne. Příspěvek od státu se nevztahuje na obyčejné sudy s vodou, ani malé nádrže. Jímka musí dosahovat objemu alespoň 2000 l.

Koho se příspěvky týkají?

Do zvýhodnění se dostanou obce, ve kterých platí zákazy zalévání či napouštění bazénů, nebo lidé z míst, která v posledních letech trpěla citelným nedostatkem pitné vody. 

Jak vysoká bude dotace?

Žadatelé mohou od státu obdržet příspěvek až 60 000 Kč. Záleží na konkrétní kategorii, ve které se umístí. Stát vyčlenil na program 100 milionů korun.

 

Jaké existují kategorie?

1) Zalévání. Jedná s o nejzákladnější kategorii, při níž svedete dešťovou vodu do nádrže a potom s ní zaléváte. Dostanete 20 000 - Kč + 3 500 Kč/m3 na pořízení nádrže o objemu min. 2 000 l. Peníze jsou určeny pouze pro lidi z rizikových míst.


2) Zalévání a splachování. Kategorie 2 vyžaduje zásahy v domě a okolí. Budete moci dál využívat dešťovou vodu nebo vyčištěnou odpadní vodu z van a umyvadel ke splachování nebo třeba mytí auta. Dostanete 30 000 - Kč + 3 500 Kč/m3 na řešení rozvodů.

 

3) Zalévání vodou ze sprchy. Kategorie 3 také vyžaduje zásahy v domě a okolí. Dotace půjdou na systém přečištění šedé vody. Dostanete 60 000 - Kč + 3 500 Kč/m3 na systém využívání předčištěné odpadní vody k dalšímu využití.

 

Proč byste se měli do programu Dešťovka zapojit?

V tabulce vidíte průměrnou spotřebu vody na osobu. S nádrží na vodu můžete spotřebu snížit až na polovinu, tzn. ušetříte ročně až 50 % nákladů za spotřebu vody:

 

Tabulka: Orientační denní spotřeba vody (v litrech) za 1 dospělou osobu

spláchnutí WC

3-10 l

Sprchování

30-60 l

Koupel ve vaně

100-200 l

Praní v pračce

30-90 l

Mytí automobilu

200 l

 

Formulář dešťovka_2
antiSpam [nový kód]
Copyright 2015 - 2019 © www.nasejimky.cz