
Ke každé nádrži na dešťovou vodu, jímce a vodoměrné šachtě získáte ZDARMA pochozí poklop v hodnotě 1 210,- Kč!!
víceKe každé nádrži na dešťovou vodu, jímce a vodoměrné šachtě získáte ZDARMA pochozí poklop v hodnotě 1 210,- Kč!!
víceVýhodná sestava 3v1 je složená z nádrže na dešťovou vodu, čerpadla včetně příslušenství a filtrace před nádrž. Pouze si napojíte zahradní hadici na coulový závit a můžete vodu z nádrže začít čerpat. Čerpadlo umístěné...
vícePOTŘEBUJETE USADIT NÁDRŽ, SEPTIK nebo JÍMKU? KONTAKTUJTE NÁS!! Více info na tel.č.: 605 361 276 Pokud se jedná o nádrž na dešťovou vodu, můžeme Vám zajistit zprostředkování odborného posudku pro dotace DEŠŤOVKA. Stát přispívá nejen na...
vícePokud je to v našich možnostech - rádi Vám vyhovíme!! ZEPTEJTE SE!! Některé výrobky máme skladem. Některé výrobky Vám vyrobíme do 48 hodin! (vlastní odběr) Některé výrobky Vám dodáme do týdne! (naše doprava zdarma...
víceTrápí-li vás nevábný zápach ze septiku, pak je na čase se jej nadobro zbavit. Příčiny zápachu mohou být různé, nejdůležitější je proto problém odstranit hloubkově, a ne pouze povrchově, jinak by se zápach mohl vracet. Jak na to?
• Usazenina a kal
Protože organický obsah v septiku se rozkládá biologickým způsobem, potřebuje ke správnému fungování živé bakterie, které proces rozkladu urychlí. Pokud bakterií není dostatek, v jedné z komor se mohou nahromadit pevné částice, tzv. usazenina a kal, jejichž pomalejší rozklad je pak doprovázen silným zápachem.
Proces rozkladu urychlíte například bakteriemi v prášku:
„Krmte“ septik pravidelně užitečnými bakterie a on se vám odvděčí eliminací nevábného odéru. V momentě, kdy bakterie přijdou do kontaktu s vodou a organickým odpadem, totiž začnou produkovat enzymy, které rozklad kalu urychlí. Sníží se tak nejen zápach, ale i tvorba pěny.
Bakterie do septiku seženete v drogeriích a hobby marketech. V případě silnějšího zápachu roztok aplikujte alespoň jednou za 14 dní.
• Septik potřebuje vyvézt
Jakmile se septik přeplní, vytvoří se silná vrstva kalu a ta opět zapáchá, proto u běžného rodinného domu nechte septik vyvážet alespoň jednou či dvakrát ročně. Frekvence vývozů závisí především na velikosti septiku a počtu osob v objektu.
• Zbytky potravin a hygienické potřeby
V jednom z našich předešlých článků jsme apelovali na to, že septik není popelnice a doporučili jsme vám, co do septiku nevhazovat. Zdrojem zápachu mohou být taktéž zbytky jídla, úklidová chemie či hygienické potřeby (vložky, tampony, hygienické ubrousky apod.), které do septiku nepatří.
• Čistící prostředky s obsahem chlóru
Používáte čistící prostředky s obsahem chlóru? Dost možná právě tím vzniká v septiku puch. Chlór obsažený v přípravcích totiž potřebné bakterie hubí, takže rozklad se pak značně zpomalí a zápach na sebe nenechá dlouho čekat.
Přečtete si další zajímavé články:
Nebo se podívejte na naše produkty: