Novinky
NOVĚ NABÍZÍME: přečerpávající šachty

  !!NOVINKA!!         Zajistíme VÁM DODÁNÍ  PŘEČERPÁVAJÍCÍCH ŠACHET společnosti PRESSKAN system, a. s. Tato společnost nabízí:  KOMPLETNÍ REALIZACI TLAKOVÉ KANALIZACE   V případě zájmu nebo dotazů nás neváhejte kontakovat! Mob.: 605 333 522, 605 315 635

více
Potřebujete pomoc s usazením nádrže?

Nabízíme KOMPLETNÍ SERVIS od A do Z !!!   Od března 2019 Vám usadíme naše nádrže.  Od vybagrování jámy až po napojení na rozvodové potrubí. S námi to máte bez starostí !!!   Pokud se jedná...

více
LETNÍ AKCE

AKCE NA TENTO MĚSÍC:   Kupte nádrž na dešťovou vou, jímku nebo septik za VÝHODNOU CENU, objednejte právě TEĎ za AKČNÍ ceny! AKČNÍ VÝROBKY najdete ZDE RETENČNÍ NÁDRŽE, JÍMKY, SEPTIKY: SAMONOSNÉ, k obetonování, DVOUPLÁŠŤOVÉ      Termín dodání 1 - 2...

více
NOVĚ: DOTACE DEŠŤOVKA - odborný posudek

Chcete si pořídit nádrž na dešťovou vodu? Chcete získat na nádrž příspěvek od státu? AKCE DOTACE „DEŠŤOVKA“ POKRAČUJE!! NOVĚ Vám pomůžeme zajistit posudek pro dotaci „DEŠŤOVKA“ !!! 1) ZDARMA se dozvíte, jestli vůbec na...

více

Zápach ze septiku a jak se ho zbavit

Úvod Blog Zápach ze septiku a jak se ho zbavit

Trápí-li vás nevábný zápach ze septiku, pak je na čase se jej nadobro zbavit. Příčiny zápachu mohou být různé, nejdůležitější je proto problém odstranit hloubkově, a ne pouze povrchově, jinak by se zápach mohl vracet. Jak na to?

Důvody, proč septik smrdí:

• Usazenina a kal


Protože organický obsah v septiku se rozkládá biologickým způsobem, potřebuje ke správnému fungování živé bakterie, které proces rozkladu urychlí. Pokud bakterií není dostatek, v jedné z komor se mohou nahromadit pevné částice, tzv. usazenina a kal, jejichž pomalejší rozklad je pak doprovázen silným zápachem.

 

Proces rozkladu urychlíte například bakteriemi v prášku:

Bakterie v prášku

„Krmte“ septik pravidelně užitečnými bakterie a on se vám odvděčí eliminací nevábného odéru. V momentě, kdy bakterie přijdou do kontaktu s vodou a organickým odpadem, totiž začnou produkovat enzymy, které rozklad kalu urychlí. Sníží se tak nejen zápach, ale i tvorba pěny.

 

Bakterie do septiku seženete v drogeriích a hobby marketech. V případě silnějšího zápachu roztok aplikujte alespoň jednou za 14 dní.


• Septik potřebuje vyvézt


Jakmile se septik přeplní, vytvoří se silná vrstva kalu a ta opět zapáchá, proto u běžného rodinného domu nechte septik vyvážet alespoň jednou či dvakrát ročně. Frekvence vývozů závisí především na velikosti septiku a počtu osob v objektu.

 

• Zbytky potravin a hygienické potřeby


V jednom z našich předešlých článků jsme apelovali na to, že septik není popelnice a doporučili jsme vám, co do septiku nevhazovat. Zdrojem zápachu mohou být taktéž zbytky jídla, úklidová chemie či hygienické potřeby (vložky, tampony, hygienické ubrousky apod.), které do septiku nepatří.

 

• Čistící prostředky s obsahem chlóru


Používáte čistící prostředky s obsahem chlóru? Dost možná právě tím vzniká v septiku puch. Chlór obsažený v přípravcích totiž potřebné bakterie hubí, takže rozklad se pak značně zpomalí a zápach na sebe nenechá dlouho čekat.

 

Přečtete si take:

 

♦ 10 věcí, které musíte vědět o septiku

Kolik stojí vývoz jímky a septiků?

Copyright 2015 - 2019 © www.nasejimky.cz